51. Dvojitá chňapka

Tak takovou jsme spolu ještě nešily. Chňapky do kuchyně jsou u švadlenek velmi oblíbené a šily jsme je už na mnoho způsobů. Dlouho si o ni píšete o video návod na šití této dvojité chňapky. proto si myslím, že nastal čas se do ní s chutí pustit.

Dvojitá chňapka je praktická a přitom krásná.

Má tvar šály a na každém jejím konci jsou „kapsy“ na ruce. Chňapku si můžete ozdobit aplikací květiny, která ji dodá originální vzhled. Jednoduše ji v kuchyni pověsíte na háček nebo přehnete přes madlo trouby.

Rozměr, délku a šířku chňapky si můžete přizpůsobit podle svých preferencí. Vycházela jsem z nejpoužívanějšího rozměru této chňapky.

Kapsičky na ruce ušijeme jednoduše, ale zase se tady nabízí možnost ozdobit je aplikací. No nevyužijte ji! Aplikace květina, možná slunečnice, se mi vybavila u šití také možná proto, že tato chňapka vznikala v podzimních měsících.

Pokud se vám květina nelíbí, nebo se vám s ní nechce tvořit, můžete ji přeskočit a šít chňapku bez aplikace.

Šití chňapky není složité, zvládne to i začínající švadlenka. „Vyřádit“ se můžete na aplikaci, prošívání a lemování. Podrobné tipy najdete v Šicím klubu 51.

Naučíte se:

  • Naplánovat šití chňapky.
  • Používat výztuž na horké nádobí.
  • Zdobit aplikací.
  • Připravit si šikmý lemovací proužek.
  • Lemovat strojově.

Kuchyňský set můžete došít z kulatých podložek do kuchyně na kterých si parádně natrénujete prošívání. Natočila jsem pro vás své 4 nejoblíbenější způsoby prošívání.