47. Kapsář nejen za postel

Svůj první kapsář jsem šila synovi. Byl malý a mě z nepochopitelných důvodů, nejraději spal na studené zdi našeho domu. Aby ho zeď nestudila, vymyslela jsem pro něj praktickou „ozdobu“ za postel. Aby mi to u něj prošlo, nazdobila jsem kapsář aplikací. Vytvořila jsem motiv mašinky, která veze zvířátka. Bylo to asi v roce 2008 a ten motiv byl velmi originální a líbivý.

Díky tomuto kapsáři a mnoha kamarádkám, jsem měla několik let zakázky na šití kapsářů. Šila jsem je na různé motivy, každému dítěti na míru. Byly to kapsáře s koňmi, loukou, farmo, pohádkové, zvířátkové a motýlkové. Dnes lituji, že jsem si své šití nefotila, měla bych pro vás bohatou inspiraci. Z toho plyne poučení, foťte své šití!

Díky tomu, že jsem kapsáře šila nespočetněkrát, nasbírala jsem zkušenosti a našla jeden styl šití kapsáře, který se mi zdá nejlepší a to z mnoha důvodů. Ráda vám ukážu, jak na něj. Vysvětlím vám, proč a jak kapsáře šít. Jako bonus se naučíte ušít kapsář v každém rozměru, malý i velký. Díky tomu si s jakýmkoliv kapsářem hravě poradíte.

Šitý kapsář je vlastně organizer pro děti. Nejčastěji je šijeme dětem do postýlky nebo za postel. Kapsy ukryjí dětské poklady. Kapsář ušijete jako povlak, snadno se pere a udržuje čistý.

Vzhled můžete vylepšit aplikací. Může mít spoustu podob.

Kapsář pro děti šijeme z pestrých bavlněných látek, které se hodí do dětského pokojíčku. Výztuž kapsáře je 2 cm molitan. V horním okraji ušijeme tunel na tyčku. Díky tomu kapsář hezky drží tvar a neláme se. Zavěsíte ho pomocí dvou poutek- stačí dvě skobičky ve zdi.

Naučíte se:

  • Naplánovat šití kapsáře ve vlastním rozměru.
  • Naplánovat šití kapes.
  • Našít funkční kapsy.
  • Našít zip.
  • Ušít tunel na tyč.
  • Došít kapsář do celé jeho krásy.