Online magazín Šicí klub

Jsem extrovert, mám ráda lidi. Vždy jsem toužila patřit do komunity švadlenek. Z mnoha důvodů se mi to nepodařilo a proto jsem svůj sen realizovala alespoň v online světě.

Vytvořila jsem Šicí klub, pohodové a inspirující místo pro nadšené švadlenky.

Funguje podobně, jako jiné kluby:

  • Scházíme se jednou měsíčně, kdy spolu ušijeme jeden konkrétní projekt.
  • Ke každému projektu vytvořím video návod, popis výrobku, co se naučíte, detailní foto výrobku, pracovní list se seznamem použitého materiálu a pokud je to potřeba, střihem.
  • Dále v šicím klubu najdete další šicí inspiraci, informace o pomůckách, materiálech, vychytávky a tipy z šicí dílny.
  • Za členství v klubu platíte: roční zvýhodněnou cenu nebo si můžete koupit jednotlivý projekt.

První rok 2018 jsem spustila Šicí klub na zkoušku.

  • Nevěděla jsem, jestli zvládnu „závazek“ a každý měsíc budu schopná vytvořit jedno číslo.
  • Netušila jsem, jestli o můj klub budete mít zájem. Pokud by zájem z vaší strany nebyl, bylo by zbytečné klub tvořit.
  • Také jsem řešila realizaci klubu po technické stránce. Což nebylo úplně jednoduché.

Začínali jsem prázdninovým speciálem. Od 1. září 2018 jsem vytvořila každý měsíc jedno číslo, které bylo pojmenováno názvem měsíce, kdy se otevřelo. Téma projektu toho čísla bylo také směřováno do toho měsíce.

Například: V předvánočním čase jsme šily projekty na vánoce. V únoru projekt na Valentýna. Na den dětí projekt pro děti a na den otců projekt pro muže…

Po prvním roce jsem se velmi radovala. Šicí klub fungoval nad má očekávání a získal si desítky nadšených švadlenek. Abychom mohly pokračovat dál, upravila jsem názvy čísel, protože jsem zjistila, že jsou bez datové. Do Šicího klubu můžete vstoupit kdykoliv, přehlednější je, když jednotlivá čísla pojmenuji číslicemi. Hezky také vidíme, jak každý rok čísla přibývají.

Pro přehlednost jsou čísla Šicího klubu seřazena v ročnících, ve kterých vznikly:

Po druhém roce bylo jasné, že Šicí klub musí ještě upravit svá pravidla. Vyrostl tak, že na webu onlineskolasiti.cz, kde jsou další online kury, už neměl místo. Přestěhovala jsem jej na vlastní web siciklub.cz.

Díky tomu jsem také mohla vyhovět přání mnoha švadlenek, které si z nějakého důvodu nemohly nebo nechtěly koupit roční předplatné a nastavila jsem prodej samostatných čísel.

Jak Šicí klub funguje?

Vyberte si předplatné Šicího klubu. Pokud jej kupujete poprvé, můžete začít hezky od začátku od 1. čísla nebo od 13 čísla druhým ročníkem a od 25 čísla třetím ročníkem. Tyto ročníky jsou hotové a ihned po zaplacení máte přístup ke všem 12 projektům + 1 bonusovému.

  • Každý měsíc vám připomenu jedno číslo Šicího klubu emailem.
  • Své šití můžete se mnou a ostatními švadlenkami sdílet ve FB skupina Online škola šití.

Pokud si koupíte členství ve čtvrtém ročníku od 37 čísla se vám budou čísla otvírat postupně. Každý měsíc jedno od 1. září do 1. srpna.

Do všech otevřených čísel máte přístup napořád.

Projekty v Šicím klubu.

Projekty v Šicím klubu jsou samostatné se všemi informacemi, které potřebujete znát k ušití. Vybírám je švadlenkám na míru. Švadlenky samy se na výběru projektů podílí.

Jsou pestré na různé šicí témata. Pro ženy, děti i muže. Učíte se na nich nejen základy šití, ale také techniky šití. Své návody tvořím tak, aby byly srozumitelné, rychlé, ale neutrpěla kvalita šití.

Šití je dar, který mi daly sudičky do vínku. Šiju pro radost. Jsem tvůrce s hlavou plnou nápadů.

Tak co, chcete se i vy stát členkou Šicího klubu?

Prohlédněte si jednotlivé ročníky i ten nový, který vzniká tento rok a vyberte si. Na blogu najdete příběhy všech projektů z Šicího klubu. V pravém menu si v rubrice můžete vybrat, o který ročník máte zájem.

Šicí klub vzniká pro vás milé švadlenky, napište mi a řekněte si, co chcete v dalším ročníku šít. Co by se vám hodilo nebo co byste se ráda naučila?

Těším se na vás u společného šití.