Letní soutěž je tu! Vyhraj jednu ze 4 krásných cen v celkové hodnotě 19 360 Kč! Více TADY >>>

Představ si místo na internetu, kde se scházíš s ostatními švadlenkami a sdílíš s nimi nadšení k šití. Podoporujete se, inspirujete a motivujete,

je to místo nekonečné inspirace k šití.

Na tomto místě zapomínáš na každodenní starosti, šiješ pro radost. Pravidelným šitím a přísunem video návodů, vyzkoušených tipů a postupů, se zdokonaluješ i tvoje okolí brzy pozná ten rozdíl. Baví tě a motivuje.

Ráda šiješ nebo se do toho teprve chceš pustit, ALE pořád má něco přednost? Nemáš čas protože práce, děti, manžel, kočka ... a spoustu dalších důvodů, proč odkládáš šití až na někdy... přitom víš, že z až někdy je často nikdy!

Motivace k akci.

Startér, díky kterému, si ve svém životě uděláme čas na všechno, dokonce i na sebe a to co chceme. Protože, většina z nás to dobře zná, sebe a své koníčky, sny, často dáváme na konec před všechny ostatní.

Znáš ten léčivý pocit, když se ti podaří "vypnout" hlavu?

Když se do toho pustíš a šiješ, myšlenky zaměstnáš tvořením a v hlavně už nezůstane místo na každodenní starosti. Navíc není nad ten pocit, když ti něco vniká pod rukama a ty na sebe můžeš být pyšná.  Nevadí, že nevíš, jak na to. Já ti to ukážu. S mými video návody dokážeš ušít téměř cokoliv.

Ve skupině se lépe šije

Třeba to máš jako já před časem a na šití se cítíš sama. Nemáš nikoho ve svém okolí s kým bys své šicí nadšení mohla sdílet. Kdo pochopí tvou radost z nové látky a šicích pokroků, které děláš.  Přitom jsem si mnohokrát vyzkoušela, jak nakopávací a dokonce až léčivé je být součástí skupiny stejně smýšlejících švadlenek. To se teprve dějí věci!

Hnací motor skupiny švadlenek

Ve dvou se to lépe táhne a co teprve ve skupině stejně nadšených žen? To se potom dějí věci! Skupina tě vždy podrží, najdeš v ní radu, pochopení, ale hlavně pochvalu a povzbuzení. 

Chtěla bych, aby to mohla zažít každá z vás a proto jsem vytvořila bezpečný prostor na internetu, kde to spolu rozšijeme. 

Také vím, že k akci potřebujeme startovač a proto jsem pečlivě promyslela měsíční výzvy a dárky, díky kterým budeš mít motivaci s nadšením šít.

Renata Pekařová

Jsem lektorka šití, online podnikatelka, zakladatelka Online školy šití a Šicího klubu. Učím šití na internetu pomocí video návodů a online kurzů. Sama jsem nadšená švadlenka. Od té doby, co jsem se vyučila jako dámská krejčová jsem nepustila jehlu, nůžky, metr a špendlíky z ruky.

Ve škole nás naučili dokonale zpracovat oděv, ale šití oblečení mi brzy přestalo dávat smysl a toužila jsem šít za hranice oblečení, věci, které denně používám a obklopují mě, věci, kterým říkám pro radost. Tyto věci jsem se musela naučit šít a začátky nebyly snadné. Bavíme se o době, kdy byl internet v plenkách a v česku nikdo návody nepublikoval.

Dnes je to obráceně a já vnímám, že to také není dobře. Mnoho návodů se spoustou protichůdných informací, často velmi amatérských tě může zahltit a zmáct. Pokud se chceš učit, je skvělé vybrat si jednoho mentora a učit se od něj, když už ti nemá co předat, najít si dalšího a zase se učit jen od něj.

Učila jsem se ze zahraničních webů a knih. Protože mi šití jde a měla jsem pevné základy, brzy jsem pochopila, jak na to a dnes dokážu ušít téměř cokoliv na co se podívám.

V době, kdy jsem se vydala na cestu podnikání, jsem zjistila, že mi dává velký smysl učit dál, co umím. Postupy šití a vychytávky, které sama používám a které jsem si mnohokrát v šicí dílně vyzkoušela.

Naučila jsem šít online - na internetu, stovky švadlenek v online kurzech. V emailové databázi se mnou šije přes 6000 švadlenek a 10000 švadlenek sleduje moje šití na facebooku a přes 8000 švadlenek sleduje můj youtube kanál.

Jak motivující a účinná je společná šicí výzva, jsme vyzkoušely ve skupině na facebooku:

 • 21 denní šicí výzva: UŠIJ TAŠKU
  Díky této výzvě švadlenky ušily za 21 dnů 320 nákupních tašek.
 • Velká letní soutěž: Vyhraj šicí stroj Brother KE20
  Díky této soutěži ušily švadlenky společně 369 obalů na knihy, diáře a bloky. Některé z nich úplně poprvé a jak samy píší, ne naposled.
 • Klubová vánoční šicí výzva: Výhra šicí stroj snů Brother NV 1100 v hodnotě 22 590,- Kč!
  Šicí stroj vyhrála v prosinci 2023 členka klubu Janka. No není to krásný vánoční dárek?

Od švadlenek:

Děkuji za možnost ušít si různé střihy nákupních tašek. Vybrala jsem si jeden střih, který mi přijde nejvíce praktický. Skvělá zkušenost 🤗
Dáša
Pridávam naše šitie tašiek, väčšinou jednoduché s gumičkou, aby zabrali v kabelke čo najmenej miesta 😉. Ďakujem krásne za výzvu a nové skúsenosti ❤
Tinka
Tašky podle Vašeho návodu šiju už několik let, jsou to nejoblíbenější dárky pro kolegyně a kamarádky. Pro mě je to příjemný relax po nějakém náročnějším šití si dám dvě, tři tašky a mám zásobu dárků.
Yvona
Dekuji za vaši výzvu, nakopla mne zpět ke stroji po návratu z nemocnice po lehké mozkové příhodě.
Lenka

Vím, jaké divy umí skupina nadšených švadlenek, jak motivující a někdy až léčivé je šít spolu, vytvořila jsem pro vás bezpečné místo na internetu, kde spolu můžeme sdílet své šití. Protože jsem tvůrce a nadšenec s hlavou plnou nápadů, je to místo akční, kde se šije, nezahálí. Najdš tu více jak 65 exkluzivních video návodů na šití dekorací a doplňků pro tebe, tvou rodinu a přátele.

Věřím, že tě nadšení skupiny vtáhne do akce a i ty se pustíš do šití!

ŠICÍ KLUB:

Je online, nikam nemusíš dojíždět a tím zbytečně plýtvat časem. Šití se věnuješ v čase, kdy se ti to hodí. Dáváš mu tolik času, kolik můžeš.

Je pro všechny švadlenky, které rozumí česky, ať už bydlíš kdekoliv.

Po zaplacení se ti otevře přístup do klubu. Přihlašuješ se, stejně jako do online kurzu, svým emailem a heslem. Zároveň můžeš požádat o členství ve skupině na facebooku, která je s klubem provázana. Pokud facebook nepoužíváš, nevadí, hlavní obsah je v členské sekci na webu siciklub.cz

Co v něm najdeš:

 • 65 Exkluzivních video návodů v hodnotě 21 780,- Kč.
  60 čísel online magazínu Šicí klub + 5 speciálů. V každém najdeš podrobně zpracovaný projekt: Video návod, pracovní listy, fotko výrobku, pokud je to potřeba střih. Díky tomu ho se mnou dokážeš ušít také.
 • Měsíční motivační výzvy
  Společně se budeme věnovat stejnému tématu. Díky výzvě budeš mít chuť a motivaci zapojit se do šití. Budeš se v šití zdokonalovat, učit se a přitom skvěle bavit.
 • Odměny
  Soutěže, slevy a speciální nabídky a balíčky pro členky.
 • Podpora moje a vybraných expertů
  Užívej si podporu a porozumění stejně naladěných žen. Podpůrná skupina na FB, kde to žije! Tady najdeš odpovědi na své otázky, pochvalu, radu a další užitečné tipy.
 • Přístup k záznamu
  Máš přístup k celé historii klubu. Záznamům vysílání a měsíčním výzvám.

Staň se členkou ŠICÍHO KLUBU.

 • Vyber si druh členství, které ti vyhovuje. Plati můžeš měsíčně, čtvertletně nebo ročně. Poprvé platíš kartou a platba se ti dále automaticky strhává s karty. O nic se nestaráš.
 • GARANCE CENY ČLENSTVÍ. Cena členství ti zůstává po celou dobu členství stejná, nenavyšuje se, i když cena členství v klubu novým členkám bude pravidelně stoupat.
 • Přístup máš k celému obsahu klubu po dobu členství. 

Jste ve správnou chvíli na správném místě.

Získejte členství v Šicím klubu a parádní dárky. Výše členství vám zůstává "zmrazená" po celou dobu, kdy členství platíte. I když ostatním poroste.

Vyberte si variatu členství Šicího klubu:

Členství v Šicím klubu na rok, 90 dní nebo měsíční. Cena, za kterou dnes členství získáte, vám zůstává napořád.

30 - DENNÍ ČLENSTVÍ

490,- Kč / 19,60 EUR

za 30 dnů

 • 66 Exkluzivních video návodů (Šicí klub 1-60 + 6 speciálů) v hodnotě 21 780,- Kč + pracovní listy a doplňkové informace k projektu ke stažení.
 • Měsíční motivační výzvy, díky kterým budeš mít důvod a chuť šít + další video návody a šicí „nakopávače“.
 • Bohaté odměny vytvořené speciálně pro členky. 
 • Podpůrná skupina na FB, kde to žije!
 • Moje podpora.
 • Přístup k záznamům.

Vhodné pro začínající i pokročilé švadlenky.

Přístup máte po dobu členství.

Začít můžete ihned.

90 - DENNÍ ČLENSTVÍ

1370,- Kč / 55 EUR

za 90dnů

 • 66 Exkluzivních video návodů (Šicí klub 1-60 + 6 speciálů) v hodnotě 21 780,- Kč + pracovní listy a doplňkové informace k projektu ke stažení.
 • Měsíční motivační výzvy, díky kterým budeš mít důvod a chuť šít + další video návody a šicí „nakopávače“.
 • Bohaté odměny vytvořené speciálně pro členky. 
 • Podpůrná skupina na FB, kde to žije!
 • Moje podpora.
 • Přístup k záznamům.

Vhodné pro začínající i pokročilé švadlenky.

Přístup máte po dobu členství.

Začít můžete ihned.

ROČNÍ ČLENSTVÍ

4900,- Kč / 196 EUR

za 365 dnů

 • 66 Exkluzivních video návodů (Šicí klub 1-60 + 6 speciálů) v hodnotě 21 780,- Kč + pracovní listy a doplňkové informace k projektu ke stažení.
 • Měsíční motivační výzvy, díky kterým budeš mít důvod a chuť šít + další video návody a šicí „nakopávače“.
 • Bohaté odměny vytvořené speciálně pro členky. 
 • Podpůrná skupina na FB, kde to žije!
 • Moje podpora.
 • Přístup k záznamům.

DÁRKY:

 • Platíte 10 měsíců. Dvaměsíc vám dávám zdarma.
 • Letní speciál. Ušij si letní šaty, do kterých se zamiluješ, stejně jako já.
 • Mini Šicí klub plný video návodů pro švadlenky. V hodnotě 490,- Kč

Vhodné pro začínající i pokročilé švadlenky.

Přístup máte po dobu členství.

Začít můžete ihned.

NIC NERISKUJEŠ:

Členství v klubu můžeš kdykoliv zrušit žádostí na email: Renata@renatapekarova.cz

Láká tě klub, ale třeba tě teď nahlodává pochybnost:

 • Proč platit za členství, když je na internetu tolik návodů zdarma?
  Máš pravdu, na internetu je spoustu návodů na šití zdarma, ale je docela málo návodů s kvalitními postupy šití. Často návody tvoří samouci, kteří dělají základní chyby a ty učí i tebe. Navíc jsou informace a postupy tak protichůdné, že tě zmatou a nic moc se nenaučíš. Když se chceš učit šít, vyber si jednoho lektora a od něj se nauč vše, co umí.
 • Nemám čas ...
  Dobře vím, že čas máme na vše, na co si ho uděláme. To co ve skutečnosti nemáme, když si myslíme, že nemáme čas, je motivace se do toho pustit. A Právě motivace, najdeš v Šicím klubu vrchovatě! Byl to jeden z hlavních důvodů, proč jsem klub vytvořila.
 • Mám na to peníze?
  Dovoluji si tvrdit, že když budeš chtít, nejen na členství, ale i na náklady, které s šitím máš, si dokážeš šitím vydělat. Sama jsem si v době, na mateřské dovolené šitím přivydělávala. V Šicím klubu najdeš spoustu inspirace na projekty, které se naučíš šít tak, že se za ně nemusíš stydět a můžeš je prodávat.

V ŠICÍM KLUBU NA TEBE ČEKÁ:

 • Měsíční šicí výzvy s motivační odměnou.
  Výzva vytvoří vlnu šicího nadšení u švadlenek, bude motivovat k šití a s radostí se do toho pustíš. Navíc můžeš i ty něco parádního získat.
 • Odměny a speciální nabídka pro členky klubu.
  Jako členka klubu máš přístup k speciálním odměnám, soutěžím a balíčkům s překvapením. Některé dárky přifrčí do poštovní schránky k tobě domů.
 • Podpůrná skupina na facebooku.
  Ještě navíc se můžeš kdykoliv setkávat ve skupině na facebooku s ostatními švadlenkami z klubu a se mnou. Tady sdílíme své šité výrobky a reagujeme na aktuální dění v klubu. Přístup do skupiny je nepovinný. Záleží jen na tobě, jestli se s námi chceš setkávat.
 • Přístup k záznamům/historii klubu.
  Po vstupu do klubu máš přístup k celéme obsahu včetně záznamu z minulých měsíců. Ano, obsah je opravdu bohatý, neboj se, nezabloudíš. Po vstupu do klubu tě provedu a seznámím s tím, jak funguje.
 • Hlavní obsah klubu tvoří 65 Exkluzivních video návodů v hodnotě 21 780,- Kč.
  Jak se sama můžeš přesvědčit, je to bohatá zásobárna šicí inspirace. Projekty jsem tvořila 5 let. Každý projekt je podrobně zpracovaný a se mnou ho dokážeš ušít také i v případě, že si myslíš pravý opak. Vyzkoušej to! Věřím, že zde najdeš inspiraci a že tě šití bude opravdu bavit.

V. Ročník

Šicí klub 49-60

49. TAŠKA NA ŠICÍ STROJ

Taška na šicí stroj má být dostatečně velká a pevná. Naučte se jak ušít tašku na svůj šicí stroj nebo na overlock. Tento projekt "prověří" vaše šicí schopnosti.
Polštář, který zdobí patchworkové bločky, které můžete ušít společně se svými přítelkyněmi. Budete tak mít na svém polštářku kousek své kamarádky.

51. DVOJITÁ CHŇAPKA

Praktická a přitom krásná, tak to je dvojitá chňapka do kuchyně. Má tvar šály a na každém jejím konci jsou "kapsy" na ruce. Chňapku si můžete ozdobit aplikací květiny, která ji dodá originální vzhled.

52. RAG QUILT

Quilt šitý obráceně speciální šicí technikou, kdy švy nezačišťujeme, ale naopak, otřepenými švy zdobíme. Tato technika je tak snadná, že si ji určitě oblíbíte i vy.

53. TAŠKA RAG

Taška šitá obráceně, technikou, která našla nadšené švadlenky po celém světě. Vyzkoušejte si ji také. Můžete použít použité materiály a dát jim druhou šanci na život.

54. SEDÁK S TULIPÁNEM

Vyzkoušejte si techniku šití přes papír a ušijte si krásný tulipán. Tulipánem potom ozdobíme sedák, který ušijeme vaši židli na míru.

55. PATCHWORKOVÝ UBRUS

Hravý a kreativní způsob šití rychlého patchworkového vzoru vás bude bavit. Z sešitých čtverců ušijeme ubrus do středu stolu.  Budeme si hrát s barevnými kontrasty látek. Na šití si připravte dvě kontrastní barvy.
Šitá hračka nejen pro děti. Zajíček je roztomilá dekorace do našich domovů. Naučte se šít hračky. Aby mu to ještě více slušelo, můžete mu ušít parádní kalhotky.

57. RODINNÝ KALENDÁŘ

Díky šitému rodinnému kalendáři nikdy nezapomenete na narozeniny svých blízkých. Kalendář je ušitý jednoduše. 12 řádků představuje 12 měsíců v roce, do kterých vkládáte ušité butony se jménem a narozením člena rodiny.

58. ROLOVACÍ BATOH

59. ČLOVĚČE NAZLOB SE

60. POUZDRO

Kreativní košík

Speciál, video návod na šití kreativního košíku, ve třech variantách. Naučíte se ušít kreativní košík sobě na míru.

IV. Ročník

Šicí klub 37-48

37. BATOH MALLORCA

Praktický do práce i na dovolenou. Batoh, který určitě musíte mít. Naučte se ušít batoh se svislou kapsou.
Ubrus v oválném tvaru s patchworkovým vzorem. Ozdobený ručně šitou aplikací. Šitý vašemu stolu na míru.

39. POLOHOVACÍ POLŠTÁŘ

Dlouhý polštář vhodný na lenošení, spaní, ale i praktický na polohování dlouhodobě ležících lidí nebo miminek. Naučte se ušít polštář s povlakem pro děti i dospělé.

40. PENĚŽENKA NA ZIP

Peněženka, kterou pohodlně zapnete na zip a nic s ní neztratíte. Má všité přihrádky na karty a díl na mince. Naučte se ušít parádní peněženku sobě na míru.

41. PYŽAMOŽROUT

Hravý, šitý projekt, který si našel místo v dětském pokojíčku. Naučí vaše děti uklízet pyžámko. Zároveň je to parádní dekorace do dětského pokojíčku. Může mít jakoukoliv velikost, tvar a podobu.

42. POLŠTÁŘKY PRO ZAMILOVANÉ

Lásku lze vyjádřit mnoha způsoby, čas a práce, kterou věnujeme šitému dárku je jeden z nich. Naučte se ušít polštář s aplikací zase trochu jinak.

43. JARNÍ PROSTÍRÁNÍ

Ušijte si prostírání, který zdobí, ale také chrání stůl. Je to malý projekt, proto se na něm krásně trénují různé techniky šití. Třeba patchworkový vzor tulipány. Může mít velké množství podob, tvarů a rozměrů.
Ušijte mu praktickou taštičku na nezbytnosti, které nemá kam dát. Je možné ji také nosit v ruce a používat jako příruční taštičku. Taštičku zdobí "vytuněná" vnitřní kapsa s bočním dílem. Ocení ji nejen muži.

45. KABELKA S KLOPOU

Kabelka s klopou aktovkového typu. Udělejte si radost novou kabelkou a naučte se zase něco nového.

46. SPACÁK

Spacák je vlastně deka složená na polovinu se zapínáním na zip, který je všitý v bočním a spodním okraji pod lemem. Naučíte se, jak si ušít spacák ve vlastním rozměru. Vždy se může hodit.

47. KAPSÁŘ ZA POSTEL

Šitý kapsář je vlastně organizer pro děti. Nejčastěji je šijeme dětem do postýlky nebo za postel. Kapsy ukryjí dětské poklady. Kapsář ušijete jako povlak, snadno se pere a udržuje čistý.

48. CHYTRÁ KNÍŽKA

Oblíbený projekt pro malé děti. Šitá pestrá knížka, kterou budou zbožňovat. Naučte se tvořit pidi dekorace a ušít knížku.

Malá nebo velká?

Speciál, video návod na šití malé taštičky, velké peněženky nebo organizéru. Přizpůsobí se vašim potřebám.

III. Ročník

Šicí klub 25-36

25. Batoh

Hezký a přitom praktický. Na každodenní nošení.
Batohy jsou oblíbené pro pohodlí, které nám poskytují. Na zádech se dobře nosí a přitom máme volné ruce pro děti nebo nákupní tašku.

26. Taška na oběd

Když si berete jídlo s sebou
Praktická taška na jídlo. Můžete si jí ušít vlastním dozičkám na míru. Naučíte se, jak na to.

27. Ubrus běhoun

Naučíte se šít šikmé rohy.
Střed běhounu zdobí patchworkový vzor, který ušijete raz-dva i když tomu teď třeba nevěříte. Naučíte se lemovat ubrusy do šikmých růžků. Ubrus můžete šít jako obdélník nebo čtverec.

28. Chňapka do kuchyně

Dozvíte se, jaký materiál je a není vhodný na šití chňapek?
Praktická a přitom krásná pomocnice v kuchyni. Společně ušijeme chňapku do kuchyně, kterou ozdobíme proužky. Proužky našijeme patchworkovou technikou, která se vám může hodit i u jiného projektu.

29. Sedák Puff

Sedák ušitý z látkových "bublin". Plněných dutým vláknem.
Ušijte si sedák speciální šicí technikou, kdy budeme šít z čtverečků "kapsičky" které naplníme dutým vláknem. Sešitý sedák vypadá tak trochu jako pekáč buchet. Na sezení je měkoučký a velmi pohodlný.

30. Polštář želva

Polštářek ve tvaru želvy, který budete milovat.
Naučíte se jednoduchý patchworkový vzor, kdy z pruhů ušijeme šestiúhelník. Ten ozdobí krunýř želvy. Dozvíte se jak prošívat rovným stehem. Jak došít další díly polštářku tak, abychom ušily tuto krásnou želvu.

31. Obleček pro mazlíčky

Obleček pro vaší kočku nebo psa.
Oblečte vašeho miláčka. Na obleček budete potřebovat elastický bavlněný úplet nebo teplákovinu. Na tyto materiály je vhodný overlock, ale bez potíží je sešijete i základním šicím strojem. Ušít obleček je velmi jednoduché, zvládne to i začínající švadlenka. Nevěříte? … vyzkoušejte. I na oblečení pro miláčky potřebujeme střih. Součástí návodu je střih ve velikosti: Pro kočku sphynx. Pro pejska jokšíra

32. Zástěra pro muže

Střihněte do projektu pro muže.
Projekt i pro muže. Zástěra chrání oděv před ušpiněním. Naučíte se ušít zástěru z ryfloviny. Ozdobit jí funkčními nakládanými kapsami. Pro pohodlnější pohyb ušijeme na zástěře krytý rozparek. Součástí návodu je postup nakreslení vlastního střihu.

33. Hnízdečko pro miminko

Pohodlné a bezpečné hnízdečko pro vaše miminko.
Ušijte svému miminku pohodlné, měkoučké hnízdečko, ve kterém se bude cítit dobře. Naučíte se naplánovat šití hnízdečka ve vlastní velikosti a tvaru. Stane se z vás profík na zdobení řaseným kanýrem. Miminka je zbožňují.

34.Kosmetická taštička

Tašky a taštičky umí parádně zkrotit náš nepořádek. Dají se šít na mnoho způsobů. Naučte se ušít malou taštičku se zipovou kapsou, chytře všitou klopou, zapínáním na zip a všitým bočním dílem.

35. Taška nejen na cvičení

Taška, kterou ocení nejen sportovci a maminky dětí školou povinných. Skládá se ze dvou dílů. Spodní je vhodný na boty a vrchní s kapiškou na pití je vhodný na ostatní věci, které potřebujeme. Taška je vhodná i jako cestovní nebo k vodě.

36. Kapsář do auta.

Kryt na zadní stranu sedačky a zároveň hravý organizer na vše, co v autě můžeme potřebovat. Naučíte se šít kapsy na každý kapsář.

Ledvinka

Speciál, video návod na šití praktické a líbivé ledvinky pro každého. Holky i kluky.

II. Ročník

Šicí klub 13-24

13. Kabelka / taška na nákup

Ideální pro "bezobalové" nakupování.
Spousta kapsiček na látkové pytlíky, tašky, peněženku, mobil, klíče. Přizpůsobíte si ji vlastním potřebám.

14. Molitanový sedák

Multifunkční sedák nejen do dětského pokoje.
Konec sezení na studené podlaze nebo tvrdé židli. Ušijeme se sedák ozdobený aplikací kocourka.

15. Prostírání Drážďanský talíř

Kulaté prostírání ozdobíme patchworkovým vzorem.
Z něčeho jednoduchého jako mávnutím kouzelné jehly vytvoříme něco krásného.

16. Povlečení

Praktický projekt, který se hodí do každé domácnosti.
Návod pro obě varianty: povlečení se zapínáním na zip nebo na knoflíky.

17. Organizér v taštičce

Nejen praktická pomocnice, ale také velká parádnice.
4 kapsičky na zip s přihrádkami, zapínání na dlouhý zip.

18. Kufřík nejen na šití

Kufřík pro jakékoliv potřeby.
Malý roztomilý kufřík, který můžete přizpůsobit svým potřebám.

19. Kabelkobatoh

2v1 batoh nebo kabelka s nastavitelnými popruhy.
Fígl je v našití popruhů. Hezká kabelka nebo funkční batoh.

20. Liška

Tulítko, mazlítko, polštář, který udělá radost dětem.
Polštářek ve tvaru lišky. Pohodlný na ležení a odpočívání.

21. Pánské trenýrky na spaní

Šitý projekt pro naše muže.
Naučíte se ušít falešný / ozdobný rozparek. Snadno a rychle sešít díly, všít pas do gumy.

22. Patchworkový polštář

Spojení dvou velkých lásek mnohých švadlenek: patchwork a šití polštářků.
Přední stranu ozdobíme patchworkovým vzorem. Do zadního dílu všijeme zip a polštářek olemujeme strojově šitým lemem.

23. Letní deka k vodě

Jednoduchá deka poskládaná ze čtverců s kapsičkou na cennosti.
Deka z bavlněných látek. Výztuž tvoří termolín.

24. Válecí pytel

Pytel ve tvaru hrušky pro děti i dospělé.
Ušitý z 6 dílů. Pytel ušijeme jako výplň a potah, aby bylo možné jej prát. Naplněný polyesterovými kuličkami.

Organizér

Speciál, video návod na šití organizéru do každé kabelky. Organizér je skvělý pomocník a "zkrotí" nepořádek ve vaší tašce!

Ukážu trik, který se vám bude opravdu líbit a hlavně hodit pro další šití. 

I. Ročník

Šicí klub 1-12

1. Kabelka Messenger

Jeden z nejoblíbenějších tipů kabelek.
Naučíte se ušít kabelku ve své oblíbené velikosti. Ozdobit přední díl funkční kapsičkou na zip. Ušít vnitřní díl, popruh a zkompletovat celou kabelku.

2. Polštář s patchworkovým vzorem

Úžasný projekt k tréninku nových šicích technik nebo patchworkových vzorů.
Naučíte se naplánovat a ušít přední a zadní díl polštářku včetně lemování. Patchworkový vzor a našití zipu hravě zvládnete.

3. Adventní kalendář

Ušít 24 kapsiček je zkouška vaší trpělivosti a vytrvalosti.
Naučíte se naplánovat a ušít kalendář. 24 adventních kapsiček s klopou i bez. Knoflíková dírka a knoflík jako zapínání, aby si děti procvičily jemnou motoriku prstíků.

4. Ubrus nejen na vánoční stůl

Ubrus s patchworkovým vzorem ke každé příležitosti.
Naučíte se naplánovat šití ubrusu na váš stůl. Ušít patchworkový vzor - hvězdu. Lemovat do šikmých rohů.

5. Peněženka

S tímto návodem si budete umět ušít peněženku "do sady" ke každé kabelce.
Naučíte se naplánovat a ušít jednoduchou peněženku. Všít zipový díl a vytvořit zapínací díl s magnetem. Dozvíte se o materiálech vhodných na šití peněženek.

6. Polštář od srdce

Šití ze čtverečků jako skvělý "nácvik" pozdějšího šití složitějších vzorů.
Naučíte se ušít polštář s patchworkovým vzorem, ušít zadní stranu polštářku a lemovat.

7. Nástěnný quilt

Originální nástěnný šitý obraz.
Naučíte se naplánovat vlastní quilt. Ušít nástěnný obraz pro švadlenky a pracovat s bloky. Vybrat vhodnou výztuž, quilt pověsit a olemovat.

8. Pastelkovník

Malý organizér na pastelky, tužky, skicáky, sešity a tenkou knížku pro děti.
Naučíte se naplánovat šití vlastního organizéru. Ušít přihrádky na tužky a sešity. 

9. Taška pro muže

Crossbody díky které naše drahé polovičky možná přestanou ztrácet peněženky, mobily a klíče.
Ušijete pánskou tašku. V čem je jiná od dámské kabelky? Parádní nakládanou kapsou s klopou na zapínání s magnetem.

10. Taštička Merci

Daruj čokoládu v parádní taštičce! Nebo si ušij taštičku pro své potřeby.
Naučíte se naplánovat taštičku podle svých představ. Všít zip do taštičky a ušít praktické poutko na nošení v ruce.

11. Polštář na lenošení

Polštář nemusí být vždy ve tvaru čtverce. Čeká na vás další patchworkový vzor: větrníky.
Naučíte se jednoduché hotelové zapínání a další způsob napojení lemu.

12. Krabice na poklady

Jak ušít krabici a čím jí vyztužit.
Naučíte se naplánovat a ušít krabici. Ozdobit víko krabice patchvorkovým vzorem babiččina zahrádka. Ušít poutka na zapínání na knoflík a další "fígle", které možná ještě neznáte.

Pouzdro

Speciál, video návod na šití pouzdra a inspiraci na letní šití.

Zajímá vás ještě něco?

Napište mi email na adresu Renata@renatapekarova.cz
Odpovím vám co nejdříve.

Těším se na vás v Šicím klubu.

Renata Pekařová