11. Polštář na lenošení

Když jsem přemýšlela nad tím NEJ projektem na prázdniny, asi jsem byla unavená, protože mi jako ten pravý, připadal polštářek na lenošení.

Letní látky a patchworkový vzor, mu daly ten správný šmrnc. Polštářek má tvar obdélníku, kterým si pohodlně podložíte krční páteř. Chtěla jsem vám ukázat, že polštáře nemusíme šít „jen“ ve tvaru čtverce.

Tento polštářek můžete používat na gauči stejně jako venku na dece, kterou jste si natáhly v trávě u vody.

Potah je prací, pokud se někde zašpiní nebo namočí, nevadí. Pračka a sluníčko to napraví.

Čas na roční ohlédnutí.

Blížil se konec prvního ročníku. Šicí klub si našel mnoho nadšených švadlenek, které chtěly pokračovat dál a které mi nedovolily po prvním roce Šicí klub ukončit. Váš zájem o Šicí klub je mi motivací k tvoření nových projektů.

Zjistila jsem, že je Šicí klub bez datový. Čísla jsem z měsíců předělala na čísla podle toho, jak vznikaly. Zdá se mi to přehledné pro všechny. Pro mně i pro vás švadlenky.

Na druhý ročník jsem navázala, ve stejném duchu. Podle prvního ročníku, který se osvědčil. Byla jsem o rok zkušenější a jistější v tom co dělám. Už jsem věděla, že roční závazek zvládnu. Když mám prostor, natáčím čísla dopředu, když čas nemám a blíží se první den v novém měsíci, vše musí jít stranou a já se vrhám a natáčení nového čísla do Šicího klubu.

Díky Šicímu klubu získalo pravidelnost i vytváření obsahu zdarma, protože jim potřebuju Šicí klub doplnit.

O prázdninách vzniká přehled projektů do nového ročníku.

K projektům se můžete vyjádřit i vy. Tvořím je na míru vám švadlenkám. Buď mi píšete na email nebo své přání vyjádříte, ve formuláři, který před vznikem nového ročníku rozesílám na váš email.

Přední díl polštářku je „vymazlený“. Zdobí ho patchworkový vzor větrníky zašité do rámečků. Uvidíte, jak vás bude bavit sešívání dílků látek do vzoru. Třeba objevíte svou novou patchworkovou vášeň, stejně tak, jako už mnoho švadlenek před vámi.

Tady se při šití trošku zdržíme, aby šití polštářku hezky „odsýpalo“, zadní díl ušijeme jednoduše na hotelové zapínání.

Dozvíte se, jak a kde seženete výplň do atypického polštářku.

Naučíte se:

  • Naplánovat šití polštáře obdélníkového tvaru.
  • Přemýšlet nad kombinací barev látek.
  • Šít patchworkový vzor větrníky.
  • Sešít top polštářku.
  • Spojit vrstvy předního dílu a prošít.
  • Ušít zadní díl polštářku.
  • Díly sešít do jednoho polštáře a olemovat.

Jsem zvědavá, jak se vám šití tohoto polštářku bude líbit.

Šití je vhodné pro pokročilejší švadlenky. U patchworkového vzoru je potřeba šít přesně a to by začátečnice nemusely zvládnout. Zvažte své šicí schopnosti.