1. Kabelka Messenger

V prvním čísle Šicího klubu ušijeme kabelku messenger.  Tento návod jsem vybrala záměrně, protože je jeden z nejoblíbenějších.

Kabelky tipu messenger se šijí dobře, nejsou moc náročné a udělají hodně parády, protože vypadají opravdu skvěle. Tašky „cross body“, ty které se nosí křížem přes tělo, jsou opravdu pohodlné. Váha tašky se rozloží, díky tomu tak nezatěžujeme záda. Další velká výhoda je, že máme volné ruce.

Tašky mi tak nějak symbolicky „naskočí“ v hlavě každé září, protože je mám spojeny se školou.

Když jsem se připravovala na šití tohoto návodu, ušila jsem „testovací“ malou kabelku s melounovým látkovým panelem na přední straně.

Než jsme se pustily do natáčení video návodu, navštívila mě maminka a kabelka byla fuč. Ještě, že v eshopu zůstal jiný látkový panel se zmrzlinou a já jsem mohla ušít druhou kabelku, ať vidíte na videu srovnání velikostí.

Pozor může se stát, že vám kabelky budou mizet pod rukama.

Když jsem šila kabelku pro Šicí klub v malé velikosti, přijela na návštěvu maminka. Kabelka se jí tak líbila, že si ji rovnou odvezla. Mě potom nezbylo nic jiného, než jí na fotky ušít znovu. Ještě, že jsem měla další „funny“ látkový panel.

Naučíte se:

  • Naplánovat vlastní velikost tašky.
  • Ušít přední díl tašky s kapsičkou na zip.
  • Jakou výztuž použít do kabelky.
  • Jak ušít všechny díly a spojit je v jednu krásnou kabelku.
  • Jak do kabelky vložit zapínání na magnet.
  • Ušít polohovací popruh.

Tuto kabelku nosím moc ráda, věřím, že si ji zamilujete i vy.

Šití zvládnou i šikovné začátečnice.